AUTOR

Mgr. Kateřina Ratislavová, Ph. D.

porodní asistentka, odborná asistentka Fakulty zdravotnických studií ZČU Plzeň

ratislavova@centrum.cz

Vzdělání: gymnázium(1984); Střední zdravotnická škola v Plzni, nástavbové studium pro porodní asistentky (1986); Ošetřovatelská péče v patologických stavech gynekologie a porodnictví, IDV PZ Brno (1995); kurz Psychologie těhotenství a nové formy přípravy k porodu (lektor PhDr.Pečená, 1995); ZČU Plzeň, pedagogická fakulta, obor psychologie a rodinná výchova (2002); Komplexní vzdělávací program v dynamické psychoterapii, Epoché, Institut psychoterapeutického vzdělávání Plzeň (sebezkušenostní část, 2007 a supervizní část, 2015). V roce 2015 ukončila studium doktorského studijního programu Ošetřovatelství na ZSF JČU. Absolvovala kurz pro lektory předporodní přípravy (2013) vedený Patrikem Balintem, který vychází ve svém přístupu především z regresní terapie. Poskytuje psychologické poradenství pro ženy v Plzni (http://poradenstvi.wordpress.com/).

Praxe: 13 let jako porodní asistentka na Gynekologicko-porodnické klinice FN Plzeň; studijní stáže v nemocnicích v Göteborgu ve Švédsku a v Nördlingenu v SRN; 1,5 roku v okresní nemocnici v Rodingu v SRN; 5 let vyučující na SZŠ a VZŠ v Plzni; 3 roky odborná asistentka na Vysoké škole v Plzni o.p.s., nyní na Fakultě zdravotnických studií ZČU v Plzni, kde se především věnuje výuce psychologie, komunikace a sexuální výchovy u oboru Porodní asistentka na katedře Ošetřovatelství a porodní asistence. Externně spolupracovala s centrem sociální péče jako psychoterapeut. Členka České konfederace porodních asistentek. Předsedkyně Sdružení porodních asistentek Plzeňského kraje. (www.spapk.wordpress.com)

kolektiv v práci

Midwife, Assistant, Department of Nursing and Midwifery Faculty of Health Care Studies University of West Bohemia in Pilsen, Czech Republic

Education: high school (1984); Midwifery School in Pilsen (1986); University of West Bohemia, Faculty of education, Department of psychology, and family education (2002); Dynamic Interpersonal Therapy – Psychotherapy training (2007). Since 2009 doctoral degree Nursing student at the Faculty of Health Care, University of South Bohemia.

Experience: 13 years as a midwife in the Gynecology-obstetric Clinic, Faculty Hospital in Pilsen; practical training in hospitals in Gothenburg in Sweden and in Nördlingen in Germany; 1,5 year at the Hospital in Roding, Germany; 5 years teaching at the Midwifery School in Pilsen; now Assistant at the Department of Nursing and Midwifery, Faculty of Health Care Studies University of West Bohemia in Pilsen, a lecturer in psychology, communication and sex education. Doctoral studies in Nursing science at the University of South Bohemia in České Budějovice 2015. Member of the Czech Confederation of Midwives. President of the Association of midwives in the Pilsen. (www.spapk.wordpress.com)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


%d bloggers like this: